800 let Štěchovic 3.9.2005 a mnoho akcí a každá si zaslouží aspoň malinkou stránečku, protože si to zaslouží Štěchovičani , že to tak pěkně připravili a provedli.

 


  Osmistovku si připomnělo celé městečko Štěchovice i široké okolí. Sláva byla veliká. Napřed průvod obcí v čele s krojovanými spolky v plné parádě i s prapory. Zastavení u všech místních památníků. Cíl - prostranství před kostelem. Vysvěcení nového obecního praporu, přísně heraldicky navrženého a vyrobeného k této příležitosti. A pak hudba a tanec a plno dalších atrakcí. Třeba uííí, uééé, tak se Vltavanům tancuje (video 23KB).

 

Svezly se s tím oslavy 140 let od příjezdu prvního parníku Pražské paroplavební společnosti do Štěchovic a my jsme se svezli kolesovou parolodí "Vyšehrad" (na fotografii zachycen parní stroj, jenž je schopen při 42 otáčkách za minutu dosáhnout výkonu 350!! koňských sil).

 

A večer oslavy 100 let od dokončení Davelského mostu vyvrcholily ohňostrojem tamtéž. (Na fotografiích zachycena hlavně rozmazaná tma.) Prožijte si na vlastní kůži přidruženou palebnou přípravu (video 117KB).

 

Paralelně měli motorkáři sjezd v Masečíně , který s věcí zdánlivě vůbec nesouvisel, ale pěkně vše doplnil. Přijelo jich plno, motorovými vozidly, hráli hlučně do noci a jistě pošlapali louku. Paroubkovi hoši se však nedostavili, snad že je Masečín do kopce. (Dotaz na Růžu : jaktože jste kčertu nehráli v Masečíně, když hrajete furt někde, aha?)

 

A ještě 50 let slapské přehrady a ještě... Ale tam jsme to už nestihli, a Malý Honza to všechno fotil a proto tam nikde není.

 


Pohyblivé obrázky
uííí, uééé, tak se Vltavanům tancuje (23KB)
byl tam i dětský sbor z Chrudimi (179KB)
ohňostroj v Davli (117KB).
Pozor, videa jsou ve formátu 3GP. Pokud nepůjdou přehrát přímo, stáhněte si free konvertor (915 KB) do AVI.
 

home       O nás       Akce       Čajošáky       Bobův hrob       Oldies       Boothill       Klub       Kniha návštěv       Odkazy       Kultůra